17 травня з нагоди відзначення Всесвітнього дня вишиванки у парку Слави на центральній алеї від вул. Гагаріна до пам’ятника «Героям визвольної війни українського народу 1648-1654 років», був оновлений малюнок у вигляді української вишиванки.

За словами начальника відділу у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту виконкому міськради Олени Лауди, акція «Нас єднає вишиванка» проходить у Жовтих Водах утретє. Цього року орнамент повністю змінено. Автор нової «вишиванки» – вчитель образотворчого мистецтва НВК «Дивосвіт», художник Ярослав Милосердний. О.Лауда розповіла, що напередодні проведення акції члени Молодіжної ради міста нанесли макет малюнку вишиванки та поґрунтували його, аби фарба довше трималася.

Щодо цьогорічного орнаменту – на його створення Ярослава Милосердного надихнула пісня народного артиста України Дмитра Гнатюка «Два кольори», тому основними кольорами головних елементів візерунку є червоний та чорний. Також на «вишиванці» присутні Зірка – символ народження Ісуса Христа, Православний хрест та символ Святої Трійці, котрий повторюєтьсь по краях орнаменту.

Привітав із Днем вишиванки усіх жовтоводців заступник міського голови Єгор Харитонов. Він побажав містянам миру, добра, благополуччя та висловив сподівання, що «вишиванка» й надалі оберігатиме наше місто від усіляких негараздів. Також Є.Харитонов запропонував Я.Милосердному поміркувати над створенням малюнку, який би у майбутньому прикрасив постамент, що залишився на площі Миру після знесення пам’ятника В.Леніну.

Також Олена Лауда повідомила, що від активної молоді Жовтих Вод надійшла пропозиція щодо викладення орнаменту вишиванки різнокольоровою плиткою. Ініціативу планують подати у рамках Громадського бюджету-2020. На думку Олени Лауди, ідея цікава, але має свої незначні «мінуси». По-перше, таку «вишиванку» вже неможливо буде змінити, а по-друге, зникне дух єдності та творчості, який панує серед учасників акції стрит-арту, котрі щороку долучаються до оновлення орнаменту.

Ініціатори та організатори акції «Нас єднає вишиванка» – відділ у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту та відділ культури виконкому міської ради. Захід відбувся за підтримки міського голови Володимира Абрамова. Малювали «вишиванки» близько 100 осіб, долучились усі бажаючі: і школярі, і студенти, і волонтери, і працівники підприємств та установ міста.

Фото Віталія Жушмана.