19 травня у місті відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 370-ї річниці перемоги козацького війська під проводом Богдана Хмельницького на Жовтих Водах у Визвольній війні українського народу 1648-1654 років.

Розпочалися заходи з ходи патріотів. Колона рухалась від меморіальної дошки Івану Богуну до пам’ятника славетним козакам, що в парку Слави.

Під час урочистого віче відбулося покладання квітів до пам’ятника «Героям визвольної війни українського народу 1648-1654 років», вшанування героїв, які в різні роки виборювали незалежність нашої держави.

До присутніх із промовою звернувся міський голова Володимир Абрамов. Він зазначив, що в Жовтих Водах урочистості традиційно проходять біля пам’ятника Богдану Хмельницькому та його бойовим побратимам – Івану Богуну та Максиму Кривоносу. Саме вони допомагали славетному полководцю одержувати перемоги у визвольній війні. 16 травня 1648 року здобути перемогу козацькому війську посприяли кримські татари. В.Абрамов згадав трагічні події 18 травня 1944 року, коли кримські татари були депортовані радянською владою з рідної землі. Повернула їх до Криму вже новостворена незалежна українська держава. За словами очільника міста, є в Жовтих Водах справжні патріоти, котрі дбають про патріотичне виховання підростаючого покоління. Звернувшись до молоді, він додав: «Немає значення, хто перед вами, головне – хто поряд».

Із молитвою за Україну до присутніх звернувся настоятель храму Різдва Іоанна Хрестителя УПЦ КП отець Олексій. Виступили на віче представники козацтва, учасник АТО Сергій Тищенко. Він, зокрема, сказав наступне: «Українці постійно воюють, ми – нація воїнів, і ми нація переможців. Тому що немає Речи Посполитої, вже давно зникла орда, немає нацистської Німеччини, немає Радянського Союзу, немає тих імперій, які воювали проти України і загарбали наші землі. Але ми є – вільна, незалежна Україна. Наша мета – побудова великої держави, яка надихне і стане прикладом для мільйонів людей на планеті. Україна відродиться як фенікс із попелу. Ми продовжуємо справу героїв, котрі полягли за незалежну Україну, і ми переможемо!».

Із нагоди святкової дати були вручені грамоти та відзнаки народного депутата України Кришина О.Ю., подяки міського голови Абрамова В.В.

По завершені віче на стадіоні колишнього ІП «Стратегія» відбувся всеукраїнський фестиваль козацького традиційного та бойового мистецтва «Герць», а також фінальні змагання військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Присутні мали можливість переглянути виставку зброї, яка використовується сучасними захисниками України.

Тим часом у парку Слави працювали виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, торгові точки, були організовані розваги для дітей. Окрім цього, під час святкування міський голова офіційно зареєстрував кулінарні рекорди – величезний і мініатюрний торти «Литовський мурашник», які виготовили вихованці Західно-Дніпровського центру профтехосвіти. Завершилось свято концертом виконавців із П’ятихаток та Жовтих Вод.

Наталя Сіра.

Фото Віталія Жушмана.