20 лютого жовтоводці вшанували пам’ять тих, хто шість років тому віддав свої життя за європейське майбутнє України, – Героїв Небесної Сотні. Мітинг-реквієм відбувся біля пам’ятника Героям визвольної війни українського народу 1648-1654 років, що у парку Слави.

За традицією урочистості розпочалися з поминального молебню за всіма загиблими захисниками нашої країни. Його провели священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату. Отець Олексій закликав усіх присутніх об’єднати свої зусилля заради щасливого та мирного майбутнього, бо «один у полі не воїн». На його думку, лише в єдності – наша сила та міць.

Далі представники міської влади, трудових колективів підприємств та установ міста, депутати, учнівська та студентська молодь, небайдужі жовтоводці поклали до підніжжя пам’ятника Героям визвольної війни українського народу квіти, а також ушанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Ведуча нагадала всім присутнім про події 18-20 лютого 2014 року, які стали найтрагічнішими днями в історії незалежної України, кровопролитні бої під Дебальцевим. Також вона розповіла про жовтоводців, які брали участь у подіях на столичному Майдані, а потім загинули на Сході нашої країни, захищаючи її територіальну цілісність, – Максима Пошедіна та Сергія Цвєтка.

Із промовою до присутніх у парку Слави звернувся міський голова Володимир Абрамов. Він закликав жовтоводців завжди пам’ятати безсмертний подвиг Героїв Небесної Сотні, мужність наших захисників і загиблих військовослужбовців.

Очільник Жовтих Вод також наголосив на тому, що ми маємо плекати в собі найцінніші людські чесноти – гідність та честь, бо саме ними керувалися всі українці, котрі віддали свої життя за незалежність рідної країни. Наостанок В.Абрамов додав, що український народ неможливо поставити на коліна, як би цього не хотіли можновладці, і нікому не дано право посягати на наші волю, демократію та свободу.

Захід завершився зворушливими виступами юних жовтоводців, запалюванням свічок пам’яті та національно-патріотичною акцією «Небесна Сотня: боротьба заради майбутнього».

Марина Котова.
Фото автора.
Більше фотографій дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/zhv.gov.ua/