15 лютого у Палаці культури відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Захід, який пройшов під назвою «На хвилях пісні линемо в минуле, щоб не було війни у майбутті!» зібрав не лише воїнів-інтернаціоналістів, а й представників міської влади, ветеранів АТО, волонтерів, членів міської організації ветеранів України, учнівську молодь, мешканців міста.

Ведучі вечора – Лариса Ревенко та Павло Тітенко – зазначили, що в цей день громада вшановує пам’ять не тільки загиблих учасників локальних воєн, а й віддає шану тим, хто повернувся додому, хто чесно й мужньо виконав свій інтернаціональний обов’язок.

Із вітальною промовою до присутніх у Палаці культури звернувся міський голова Володимир Абрамов. Свій виступ він розпочав із рядків відомої афганської пісні «Я йду, сказав хлопчина їй крізь смуток». І дійсно, за оцінками незалежних експертів найбільшу кількість загиблих становили саме молоді хлопці віком до 25 років. «Вони тільки починали жити…Але виконання військового обов’язку дня них було понад усе, – зазначив очільник міста. – Тому сьогодні ми маємо зробити все можливе, щоб подібне ніколи більше не повторилося».

В.Абрамов подякував усім жовтоводським воїнам-інтернаціоналістам за їх мужність і героїзм, проявлені у тій війні. Окрім того, він зазначив, що сьогодні «афганці» не стоять осторонь і тих подій, які відбуваються на Сході нашої країни, займаються героїко-патріотичним вихованням молоді, допомагають дітям та підліткам, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Переглядаючи кадри кінохроніки військових подій, чорно-білі фотознімки зовсім юних воїнів, зал стоячи вшанував хвилиною мовчання пам’ять загиблих на тій війні.

Зі словами вшанування до учасників бойових дій на території інших держав також звернулися голова міської громадської організації «Афган» Леонід Овчаров, голова Жовтоводської організації ветеранів України, депутат міської ради Лідія Кучер.

Упродовж заходу лунали проникливі пісні про Афган у виконанні воїнів-інтернаціоналістів та АТОвців. Їх подарували присутнім ветерани війни в Афганістані Володимир Вахнюк, Андрій Подгорний (місце служби – провінція Газні, мотострілецький полк), Леонід Овчаров (прикордонні війська, мотоманевренна група, Керкі), Боклаг Іван (автомобільний батальйон, Кабул), учасник АТО Олександр Музиченко.

Із нагоди святкової дати «афганцям» були вручені подяки міського голови, грамоти громадської організації «Афган», медалі «Честь. Мужність. Пам’ять».

Нікого не залишили байдужим виступи колективу естрадно-спортивного танцю «Імпульс» ЦДЮТ (керівник К.Ненашева), Альони Полюхевич (вокальна студія «Браво» ЦДЮТ, керівник Л.Моря), вокального ансамблю «Перлина» (музична школа, керівник С.Сахнюк), Кім Даніели та Ольги Єрмолаєвої (СШ №10), Лариси Ревенко.

Гарним завершенням заходу стало традиційне спільне фото ветеранів війни в Афганістані на згадку для майбутніх поколінь.