Змагання з боча проходили із 25 жовтня по 2 листопада у мальовничому містечку Повуа-ді-Варзин, що в Португалії. Спортсмени 22 країн виборювали чемпіонські звання. Україну на чемпіонаті Європи представляли Артем Колінько з Жовтих Вод та Андрій Мороз із Нікополя.

На прес-конференції, яка відбулася 7 листопада у Жовтих Водах, Артем Колінько повідомив, що подібні спортивні протиборства проходять один раз на два роки. А Україна уже вдруге взяла участь в офіційних змаганнях із боча.

Артем виступав у класі ВС-4, а Андрій Мороз – у класі ВС-2. За підсумками змагань А.Колінько виборов бронзову медаль: у його класі виступали 29 найсильніших спортсменів Європи, які є чемпіонами своїх країн. «Це перемога всієї української боча, досягнення такого рівня в цій грі ще не було в історії України! – радіє Артем. – Я ставив за мету хоча б потрапити до 1/8, на такий успіх навіть не сподівався!»

Артем висловив вдячність за підтримку своїй родині, друзям, Укрцентру «Інваспорт», який профінансував поїздку, міській владі Жовтих Вод.

«У Португалії я побував уперше, Повуа-ді-Варзин – симпатичне курортне містечко. Поїздка подарувала масу приємних вражень. Ми жили в готелі буквально в двохстах метрах від Атлантичного океану. Погода була чудова, 25 градусів тепла. Змагання були організовані на високому рівні: шикарний спортзал, якісне покриття, хороші умови для тренувань. Дорогою з готелю до спортзали ми не раз зустрічали українців, які нас тепло вітали. Наші люди є скрізь», – розповів А.Колінько.

Призерів змагань відзначили на офіційному сайті паралімпійського комітету, Артема із перемогою привітав міський голова Жовтих Вод Володимир Абрамов.

Щодо планів на майбутнє. А.Колінько поділився, що, можливо, братиме участь наприкінці листопада в комерційному турнірі, який пройде в Баку (Азербайджан). Далі розпочнеться підготовка до наступного сезону. Навесні проходитимуть європейські чемпіонати, а наприкінці серпня – чемпіонат світу.

Наступного дня після повернення з Португалії невгамовний Артем вирушив до Нікополя на обласний чемпіонат із боча. Спочатку в нього були сумніви: їхати чи ні, адже відчувалася втома після далекої подорожі. Але наш чемпіон вирішив підтримати жовтоводських учасниць, для яких виступ на таких змаганнях став дебютним. Юлія Поворотна виступала в класі ВС-1, а Світлана Філатова – у класі ВС-5.

Наші спортсмени з боча відзначились і тут: Артем завоював дві золоті медалі – в індивідуальному і парному заліку, Юлія Поворотна виборола «срібло» в індивідуальному і «бронзу» в парі й отримала право поїхати на чемпіонат України. Світлана Філатова посіла 4-е місце в індивідуальному заліку і 5-е – в парі. Змагання були профінансовані за рахунок коштів обласного центру «Інваспорт».

Артем Колінько запрошує приєднуватися до занять боча всіх бажаючих жовтоводців: людей, які пересуваються на інвалідних візках, а також волонтерів, охочих допомагати на тренуваннях і змаганнях. Телефонуйте (066) 408-77-99.