Упродовж травня та першого тижня червня поточного року Дніпропетровським обласним центром зайнятості прийняті рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину десятьом приватним підприємцям Жовтих Вод. Подробиці розповіла директор Жовтоводської міської філії ДОЦЗ Світлана ІВАНОВА.

Перш за все, С.Іванова нагадала, що відповідно до статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» допомога по частковому безробіттю надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які зупинили чи скоротили свою діяльність через карантин. Допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу). Але її кінцевий розмір не може перевищувати мінімальної заробітної плати, тобто 4723 грн на місяць. Окрім того, директорка Жовтоводської міської філії ДОЦЗ зауважила, що право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими оформлено трудові відносини. Період призначення – строк зупинення/скорочення діяльності підприємства та протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

Світлана Іванова розповіла, що до Жовтоводської міської філії за оформленням виплат звернулися 13 роботодавців. Згідно з прийнятими рішеннями допомогу для покриття витрат на заробітну плату надано 10 підприємцям, які забезпечують роботою майже 150 працівників.

Також С.Іванова повідомила, що 29 травня 2020 року набув чинності Закон України №591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19)», яким передбачено наступне:

– допомога по безробіттю може виплачуватися фізичній особі-підприємцю, що не має найманих працівників за умови, що вона є застрахованою особою;

– строк звернення за отриманням допомоги по частковому безробіттю збільшено з 30 до 90 днів із моменту зупинення/скорочення діяльності;

– звільнення від оподаткування суми отриманої допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

За додатковою інформацією звертайтеся до фахівців Жовтоводської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості, тел. 05652-3-28-86, 05652-3-25-29, e-mail: cz488@dnpocz.gov.ua.

Марина Котова, за інформацією Жовтоводської міської філії ДОЦЗ.