У зв’язку зі збільшенням захворюваності на ГРВІ та грип серед учнів шкіл, навчальний процес в усіх закладах загальної середньої освіти міста призупинено до 7 лютого включно. Таке рішення прийнято на позачерговому засіданні міської комісії з ТЕБ та НС 31 січня.

Про ситуацію у загальноосвітніх навчальних закладах міста доповіла начальник відділу освіти Любов Левіна. Вона повідомила, що через високий рівень захворюваності на ГРВІ учнів СШ №8 (23,9% відсутніх), із 29 січня заняття у цьому закладі були припинені. Також значно зросла кількість школярів, що хворіють, у ліцеї, гуманітарній гімназії, СШ №10, КЗЗСО «Перспектива» та «Дивосвіт» – до 15,7%-21% відсутніх.

За словами завідувача епідемічним відділом ВСП «Жовтоводський ВЛД ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Анатолія Доніна, в.о. начальника Жовтоводської міської лікарні Нелі Тарасьєвої, начальника П’ятихатського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Вікторії Проши, у місті, дійсно, спостерігається зростання захворюваності на ГРВІ, причому, переважно серед дітей шкільного та дошкільного віку. Приміром, упродовж минулого тижня медиками було зареєстровано 482 випадки захворювання на грип та ГРВІ, у тому числі серед дітей – 394. В цілому по місту перевищення епідпорогу становить 7,2%. Тому, на думку фахівців, слід вжити заходів щодо недопущення епідемії грипу та ГРВІ у Жовтих Водах.

За підсумками обговорення комісія прийняла рішення призупинити навчальний процес у школах міста та позашкільних закладах: музичній школі, ДЮСШ та ЦДЮТ із 3 по 7 лютого поточного року включно. КЗЗСО №4 та дитячі садочки продовжують працювати, дотримуючись протигрипозного режиму. Також на цей період було вирішено відмінити проведення культурних та спортивних масових заходів у Жовтих Водах.

Тож медики закликають жовтоводців: відчули навіть незначне нездужання та підвищення температури – мерщій звертайтеся до лікаря. Самолікування може призвести до тяжких ускладнень. Для профілактики грипу ще не пізно зробити щеплення. Також слід уникати багатолюдних місць, контакту з хворими, прибирати приміщення з дезінфекційними речовинами, регулярно провітрювати його, тепло вдягатися, мити руки та обличчя кожні 2-3 години, повноцінно харчуватись.

Марина Котова.