Наприкінці серпня 13 жовтоводських учасників АТО завершать навчання в автошколі. У рамках державної програми щодо здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції такі курси є безкоштовними. Про це повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради.

За інформацією УПСЗН, на навчання АТОвців з державного бюджету виділено 41,854 тис. грн. Заняття проходять на базі Жовтоводської автомобільної школи ТСО України, яка стала переможцем закупівлі даної послуги через систему ProZorro. Усі учасники – слухачі курсів водіння транспортних засобів категорії «В».

В УПСЗН зазначили, що на навчання учасники АТО направляються відповідно до черги, сформованої ще у 2016 році. Однак, кількість охочих отримати водійське посвідчення коштом державного бюджету постійно зростає. Наразі ще близько 18 АТОвців чекають своєї черги. Через те, що коштів на навчання нової групи не вистачає (потрібно додатково 40,378 тис. грн), УПСЗН направило лист до Міністерства соціальної політики стосовно збільшення фінансування.

Також в Управлінні повідомили, що Кабінет Міністрів України своєю постановою від 21.06.2017 року №432 затвердив Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Для отримання даних послуг учасник АТО має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання (перебування) із письмовою заявою встановленого зразка та наступними документами:

  • копією індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);
  • копією посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції (обов’язково при собі мати оригінал посвідчення);
  • копією документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.

Після цього орган соціального захисту населення реєструє заяву учасника АТО, видає йому направлення до міського центру зайнятості або іншої установи на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання та направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації. На підставі цих документів і здійснюється зарахування учасників АТО на навчання до установи.