Рій «Нащадки козацької слави» навчально-виховного комплексу №6 «Перспектива» міста Жовті Води уже вчетверте став призером обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), виборовши почесне IІІ місце.

Із 10 по 15 червня 2018 року в с. Орловщина Новомосковського району на базі дитячого центру соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я» двадцять дев’ять найкращих роїв Дніпропетровщини мали нагоду боротися за перемогу в обласному етапі гри. До складу жовтоводського рою входили учні та вихованці «Перспективи»: джури Корнет Анастасія, Бондаренко Оксана, Масляний Вадим, Ільченко Руслан, Усатенко Антон, Дробот Валерій, Топка Олексій та ройовий Коваленко Дмитро. Керівники команди – методист Центру позакласної роботи НВК №6 «Перспектива», учитель біології та предмета «Захист Вітчизни» Школа Олена Єликсіївна та вчитель інформатики, керівник гуртка «Сокіл» («Джура») Глазирін Євген Миколайович.

Конкурсна програма гри була дуже різноманітною. Учасникам необхідно було довести свій хист, силу та звитягу в десяти залікових конкурсах, а саме: у творчо-мистецькому конкурсі «Ватра» та танцювальному флешмобі на українські та козацькі мотиви; у конкурсі звітів про виконання завдань під гаслом «Добре діло»; у крос-поході – командній туристсько-спортивній смузі перешкод з елементами спортивного орієнтування та надання першої долікарської допомоги («Рятівник»); у конкурсі біваків «Таборування»; в інтелектуальному конкурсі «Ведун» із загальної історії України ХV-ХХІ ст., рідного краю та Збройних сил України з елементами квест-орієнтування; у змаганнях зі стройової підготовки «Впоряд»; у стрільбі з пневматичної зброї; у змаганнях з неповного розбирання та складання АК-74; у силовому змаганні з фізичної підготовки «Перетягування линви»; у тактичній грі з боротьбою за прапор супротивника «Теренова гра» з використанням лазерного вогню Lazer Tag.

Члени рою «Нащадки козацької слави» взяли активну участь у незалікових конкурсах «Козацька кухня» та «Український ярмарок», відвідали цікаві та корисні майстер-класи, запропоновані організаторами, були найактивнішими вболівальниками за інші рої на конкурсах та змаганнях.

Оцінювало виступи та змагання досвідчене журі, до складу якого увійшли співробітники Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва, представники обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, учасники АТО та козацької організації «Козаче військо Запорізьке низове».

Змагання проводилися у формі табору. Табір – один із найуспішніших засобів національного виховання, якщо його програма та форми проведення розроблені на належному рівні. Це можливість ізолювати юнацтво від впливу міста і створити для нього наскрізь українську атмосферу. Саме такою була програма гри «Сокіл» («Джура»)-2018. Дні перебування в таборі були насичені змаганнями і конкурсами, а ночі – вартуванням та провокаціями. Члени рою двічі з власної ініціативи брали участь у нічних вартах. За відмінне нічне чергування 12 червня нашому рою була надана честь підняти Прапор України на ранковому колі.

Представники рою «Нащадки козацької слави» мужньо, шляхетно і відважно перенесли всі труднощі та радощі таборування. Рій виборов І місце у творчо-мистецькому конкурсі «Ватра» та танцювальному флешмобі на українські та козацькі мотиви, І місце – в змаганнях зі стрільби з пневматичної зброї та посів ІІІ місце в інтелектуальному конкурсі «Ведун» із загальної історії України ХV-ХХІ ст., рідного краю та Збройних сил України з елементами квест-орієнтування.

За результатами всіх конкурсів та змагань рій «Нащадки козацької слави» виборов ІІI місце в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)-2018.

Переможцям та призерам обласного етапу вручили грамоти, медалі, кубки та призи від організаторів і соціальних партнерів.

Успіх і перемога в змаганнях були б неможливими без допомоги представників міської влади, ДП «СхідГЗК», Жовтоводського відділу поліції, відділів освіти та культури виконкому Жовтоводської міської ради, Жовтоводської міської організації «Афган», ЖМГО «Козацький полк «Жовтоводський», Школи Козацького Гарту «Хорт» ім. М. Пошедіна, приватних підприємців нашого міста, батьків та джур роїв 2015-2016 років.

Рій «Нащадки козацької слави» та його керівники висловлюють подяку міському голові Абрамову В.В., заступнику міського голови Харитонову Є.Б., депутату обласної ради Чорному Д.С., начальнику Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській обл. підполковнику поліції Івоніну Ю.Л., начальнику сектору кадрового забезпечення Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській обл. майору поліції Безрідній Л.В., заступнику начальника сектору кадрового забезпечення Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській обл. капітану поліції Восьмак С.О., начальнику відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради Левіній Л.В., методистам відділу освіти Степанян О.Г. та Зражві В.І., директору ЦДТ Борилюк В.А., керівнику туристичного гуртка ЦДТ Синякову О.О., незмінному автору наших сценаріїв для творчих конкурсів Крішен Є.Є., депутату міської ради, голові Жовтоводської міської організації «Афган» Іщенку С.М., отаману ЖМГО «Козацький полк «Жовтоводський» Кузьминському О.О., директору БК «Родина» Кришень О.В., керівнику гуртка «Школи Козацького Гарту «Хорт» ім. М. Пошедіна» НВК №6 «Перспектива» Святенку А.О., керівнику гуртка «Спортивне орієнтування» НВК №6 «Перспектива» Полохіну В.Г., приватному підприємцю Рябенку О.П. за допомогу і підтримку.

Особливу вдячність члени рою висловлюють джурі 2015-2016 років, а нині студентці НМУ ім.О.Богомольця Школі Тетяні та ройовому 2015 року Євсюкову Вадиму – помічнику слідчого відділення Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській обл., капралу поліції – за допомогу в підготовці конкурсів «Впоряд», надання першої долікарської допомоги, з неповного розбирання та складання АК-74.

Участь учнів НВК №6 «Перспектива» у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») – лише один із етапів виховання у дітей та юнацтва активної громадянської позиції, національної гідності і самосвідомості, любові до своєї Батьківщини – України, готовності захищати свій рідний край. Тож робота в системі навчально-виховного процесу комплексу школи та гуртків Центру позакласної роботи продовжується.

О.Є.Школа, методист ЦПР НВК №6 «Перспектива».