Двічі на рік в Україні проходить призовна кампанія. Цієї весни до лав Збройних Сил від Жовтих Вод мають делегувати 38 призовників. 11 квітня громада нашого міста урочисто провела на строкову службу 14 жовтоводських юнаків. Захід відбувся у СШ №8.

Востаннє проводи призовників до лав Збройних Сил України проходили у 2012 році. Тоді двічі на рік – навесні та восени – громада міста збиралася в музичній школі або в ЦДТ та урочисто проводжала жовтоводських юнаків на строкову службу.

Цього року традицію вирішили відновити. До організації урочистих проводів жовтоводців в армію долучилися міська влада, Жовтоводський міський військкомат, відділ освіти виконкому, громадські організації «Афган», «СУВІАТО» та міська організація Товариства сприяння оборони України.

На адресу призовників лунали вітання, настанови та були підготовлені концертні номери.

Від імені міського голови Володимира Абрамова поздоровив та вручив подарунки призовникам заступник очільника міста Єгор Харитонов. Він привітав юнаків із визначною подією в їхньому житті, побажав гідно представляти Жовті Води у лавах Збройних Сил України, стати справжніми чоловіками і повернутися додому живими, здоровими, загартованими і змужнілими.

Також зі словами привітань та добрих настанов звернулися до майбутніх військовослужбовців військовий комісар майор Жовтоводського військкомату Олександр Головченко, голова ГО «СУВІАТО» Євген Давиденко, начальник відділу ВПО, ЦЗ та ОР виконкому міськради Володимир Рябоконь, директор СШ №8 Ірина Катіна. Також призовники отримали подарунки від гостей свята – ГО «Афган» та міської організації Товариства сприяння оборони України – спеціалізовану захисну амуніцію та термокилимки.

Концерт для майбутніх захисників Вітчизни, їх батьків, усіх присутніх організували і провели педагоги та учні СШ №8, а номери художньої самодіяльності підготували вихованці НВК №6 «Перспектива», гуманітарної гімназії, СШ №10, ліцею природничо-наукового навчання, СШ №8, Центру дитячої творчості.

За словами заступника військового комісара – начальника відділення комплектування Віктора Ніконенка, загалом, від Жовтих Вод для проходження строкової служби вже заформовано 17 юнаків. Переважно всі майбутні військовослужбовці нестимуть службу у межах м.Полтава, один – у Національній Гвардії України.

В.Ніконенко відзначив, що юнаки цього весняного призову за усіма медичними параметрами готові до служби в лавах Збройних Сил України, мають гарну фізичну підготовку.

Також заступник військового комісара нагадав, що призовна кампанія триватиме до 31 травня поточного року. Тому усі, кому надійшла повістка, повинні прибути до військкомату в призначений день для проходження медичної комісії, яка працює щовівторка та щочетверга. Якщо повістка не надійшла, то громадяни призовного віку повинні в 10-денний термін самостійно відвідати призовну дільницю. Адже у разі відсутності особи, яка підлягає призову, військкомат передає документи для розшуку до поліції та в подальшому – до прокуратури. Якщо призовник має право на відстрочку, він повинен надати відповідні документи.

В.Ніконенко зазначив, що призовники в жодному разі не служитимуть в зоні АТО, оскільки це положення закріплене у військовій доктрині України, яку у вересні 2015-го року затвердив Президент України.