Із 1 вересня 2016 року в місті Жовті Води працює Жовтоводське бюро правової допомоги. Про діяльність Бюро упродовж двох років розповіла в.о. начальника відділу «Жовтоводське бюро правової допомоги» Яна КОСТЮЧИК.

Вона повідомила, що Жовтоводське бюро є складовою частиною Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Основними напрямками його діяльності є:

– надання безоплатної правової допомоги (консультацій, допомоги у складанні заяв, призначення адвоката/представника за рахунок держави);

– правопросвітництво, підвищення правової обізнаності громадян;

– посилення правової свідомості громадян та підвищення рівня їх правової культури.

За словами Я.Костючик, мешканці міста Жовті Води користуються можливістю отримання безкоштовних правових послуг. За два роки функціонування до Бюро звернулось за консультацією/роз’ясненнями 4400 громадян та 240 особам було призначено адвоката/представника за рахунок держави.

Переважна більшість питань, з якими звертались клієнти, були соціального характеру, а також стосувалися цивільних, сімейних, спадкових, адміністративних правовідносин, зокрема: як зняти з реєстрації місця проживання, які доходи враховуються для розрахунку субсидії, хто входить до членів сім’ї при визначенні допомоги малозабезпеченим особам, порядок виконання рішення суду, стягнення аліментів, розірвання шлюбу, встановлення факту, що має юридичне значення, та інші.

Жовтоводське бюро правової допомоги активно здійснює діяльність із представництва інтересів вразливих категорій населення. Більша половина доручень видана на виконання фахівцям Бюро, а саме: з 240 доручень 137 перебувають на виконанні працівників, інші (103) – на виконанні у адвокатів, які співпрацюють із системою безоплатної правової допомоги.

Окрім того, мешканці міста використовують можливість отримати доступ до онлайн-сервісів Мін’юсту, таких як: Єдиний державний реєстр судових рішень; Реєстр рішень, виконання яких гарантується державою; Єдиний державний реєстр боржників. Зокрема, за отриманням необхідної інформації з таких реєстрів звернулися 39 осіб.

Представники бюро також активно проводять правопросвітницькі заходи (109) та виїзні консультування громадян (25), у тому числі зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування.

Бюро співпрацює з центром зайнятості, закладами освіти, громадськими організаціями, зі структурними підрозділами виконкому, проводяться спільні консультування громадян з керівником Жовтоводського міського відділу державної виконавчої служби та начальником Жовтоводського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Також бюро бере участь у комісії з питань захисту прав дітей, комісії з питань взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, що опинились у складних життєвих обставинах Жовтоводської міської ради.

Постійними партнерами Бюро є працівники Центральної бібліотечної системи міста, Центр соціальної служби сім’ї, дітей та молоді, на базі яких проводяться спільні семінари, тренінги та інші заходи з консультування громадян у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

«Жовтоводське бюро правової допомоги, як складова частина системи безоплатної правової допомоги в Україні, допомагає кожному отримати реальний інструмент у вигляді знань про свої права та можливості захистити їх», – зазначила Яна Костючик.