1 жовтня поточного року Жовтоводський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відзначив п’ятирічний ювілей.

Жовтоводський міський військовий комісаріат розпочав свою діяльність і розвиток у 1969 році. Очолив установу підполковник Хлівенко Григорій Іванович. Чисельність працівників на момент організації військкомату складала 12 осіб, із них п’ятеро – військовослужбовці. Військовими комісарами у різні роки були майор Турчин Іван Миколайович (1969-1982), підполковник – інженер Ярошенко Володимир Прокопович (1982-1987), майор Шарай Юрій Анатолійович (1987-1994), майор Морозов Юрій Миколайович (1994-1997), підполковник Савінов Володимир Володимирович (1997-2000), підполковник Кірієнко Олександр Анатолійович (2000-2001).

30 жовтня 2001 року відповідно до рішення Генерального штабу ЗСУ та Міністерства оборони України Жовтоводський МВК було об’єднано з П’ятихатським військкоматом у П’ятихатський об’єднаний військовий комісаріат. Жовтоводський МВК було ліквідовано, а на його базі створено військово-облікове бюро (завідувач – Єнговатов Володимир Анатолійович).

Новітній етап історії військкомату веде свій відлік із 1 жовтня 2015 року, коли на виконання спільної директиви Генштабу ЗСУ та Міністерства оборони України у місті знову почав функціонувати Жовтоводський міський військовий комісаріат за адресою вул.Кірова, 7 (нині – вул.М.Пошедіна, 7). Упродовж 2015 року на посаду т.в.о. військового комісара були призначені капітан Малюженко Олександр Володимирович, підполковник Коптенко Ігор Миколайович, капітан Лушний Станіслав Володимирович. 2 листопада 2015 року військовим комісаром Жовтоводського МВК став підполковник Дем’янчук Сергій Сергійович, а з 18 липня 2016 року – майор Головченко Олександр Анатолійович. За час керівництва О.Головченка у військкоматі були встановлені камери відеоспостереження; виконано поточний ремонт усіх приміщень; наведено лад на прилеглій до установи території; ініційовано переміщення ветлікарні в окрему простору будівлю; за підтримки відділу освіти доукомплектовано кабінети необхідними меблями; налагоджено співпрацю з керівниками підприємств та організацій міста; разом із відділом ВПО, ЦЗ та ОР міської ради розроблено Програму фінансування заходів призову на строкову військову службу громадян призовного віку у м. Жовті Води; відновлено роботу з військово-патріотичного виховання молоді, у тому числі – відпрацювання вправ зі стрілецької зброї на військовому полігоні Кривого Рогу.

Із січня 2019 року на виконання державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020р. Жовтоводський МВК було переформовано у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Як бачимо, багато змінилося за роки існування військкомату у Жовтих Водах, одне лишилося незмінним: сумлінне ставлення до своїх обов’язків, уміння працювати однією командою, прагнення досягти кращих результатів. Без сумніву, і раніше, і тепер в установі працюють самовіддані, відповідальні люди, для яких виконувати службовий обов’язок – справа честі.

На сьогодні у Жовтоводському МТЦК та СП працює 16 осіб, із яких 11 – військовослужбовці. Посаду військового комісара з 27.02.2020 року обіймає капітан Бояринцев Олег Аркадійович.

Наразі основними завданнями Жовтоводського МТЦК та СП є підвищення ефективності роботи з військовозобов’язаними, резервістами і ветеранами у системі надання послуг із соціального і правового захисту; відбір громадян для проходження військової служби за контрактом на посадах рядового, сержантського i старшинського складу, служби у військовому резерві Збройних Сил, вступу до вищих військових навчальних закладів Міноборони та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів.

Щиро вітаємо колектив Жовтоводського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки зі святом! Від усієї душі бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту, мирного неба, процвітання та нових успіхів!

Марина Котова.
Фото автора.