Друга половина літа і початок осені – пора цвітіння амброзії, пилок якої є найсильнішим алергеном для людей різного віку. Про те, що це за бур’ян та як із ним боротися, розповіли в управлінні ЖКГ Жовтоводської міської ради.

«Амброзія – злісний карантинний бур’ян. За сприятливих умов вона досягає 2-2,5 м, виснажуючи та зневоднюючи при цьому ґрунт. Амброзія агресивно освоює нові площі, «захоплюючи» погано оброблені поля, сади, городи тощо, – розповіла начальник управління ЖКГ Яна Ворожко. – Також вона відзначається великою біологічною активністю. Тому, аби уникнути її інтенсивного розмноження, бажано до початку цвітіння вирвати з коренем усі поодинокі рослини на своїй ділянці».

Я.Ворожко зазначила, що відповідно до ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» громадяни, підприємства, установи та організації зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою, які перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою міста прилеглу до цих об’єктів територію. Окрім того, ст.22 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту» зобов’язує утримувати земельні ділянки на території населеного пункту в належному стані не лише підприємства, а й усіх громадян.

«Відповідно до рішення Жовтоводської міської ради від 29.03.2017 року №825-24/VII «Про затвердження Плану закріплення окремих територій міста Жовті Води за підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами-підприємцями та фізичними особами для санітарної очистки та покосу карантинних бур’янів», знищення рослин, пилок яких може викликати алергію, на прилеглій та закріпленій територіях є обов’язковим для виконання установами будь-якої форми власності», – наголосила Яна Ворожко.

Тож, шановні жовтоводці! Вчасно вживайте заходів щодо знищення карантинних бур’янів. Адже боротьба з ними, у тому числі амброзією, згідно з чинним законодавством – обов’язок кожного громадянина, підприємця та посадової особи.