14 червня 2016 року у виконавчому комітеті Жовтоводської міської ради пройшла відкрита зустріч учасників АТО з представниками влади, державних установ та організацій. На заході були присутні: міський голова Володимир Абрамов, секретар міської ради Володимир Гончар, заступники міського голови: Ірина Олініченко, Євген Глазирін, Єгор Харитонов, міські депутати, начальник відділу освіту Любов Левіна, представники УПСЗН: Станіслав Кирильчук та Володимир Вахнюк, представник Жовтоводського міського центру зайнятості Дмитро Сидор, представники Жовтоводського міського військового комісаріату: Сергій Дем’янчук та Ірина Серба, голова міської організації «Афган» Сергій Іщенко та приватний підприємець Олег Рябенко.

На початку зустрічі було представлено звіт міської влади стосовно проведеної роботи з учасниками АТО та нагороджено медаллю «Захисник Вітчизни» Воропая Сергія Михайловича.

На зустрічі були озвучені питання, що стосувалися різних сфер взаємодії воїнів АТО, що повернулися зі Сходу України з органами місцевого самоврядування, установами та організаціями. Як виявилося, проблем досить багато – це і відсутність житла, і земельних ділянок сільськогосподарського призначення, пільгових місць у міському транспорті, проблеми з перепідготовкою та навчання новим професіям, відсутність робочих місць і необізнаність у правових аспектах.

Дуже болючим було питання про виділення земельних ділянок. Володимир Абрамов повідомив, що, нажаль, земля сільськогосподарського призначення у нашому місті відсутня. Проте, у цьому напрямі буде вестися робота з головами сусідніх районів та областей.

Також піднімалося питання виділення квартир, оскільки багато учасників АТО з міста не мають власного житла та вимушені орендувати квартири, на які пільги на різні комунальні послуги не розповсюджуються.

Одним із питань від учасників АТО було відсутність можливості безкоштовного перевезення у міському транспорті ПП Рябенко О.П. Підприємець пообіцяв, що всі учасники АТО будуть користуватися послугами перевізника безкоштовно, не дивлячись на наявність вільних пільгових місць. Олег Рябенко запропонував учасникам АТО, які мають відповідну категорію прав водія, звертатися до нього з приводу працевлаштування.

Також, особлива увага приділялася питанням переорієнтації та навчанню, вільних робочих місць у місті, відсутності узагальненої інформації щодо законодавчих аспектів для учасників АТО та допомозі органів влади у їх вирішенні.

Підсумками зустрічі стали прийняті рішення про:

  • створення розділу на сайті Жовтоводської міської ради щодо інформування учасників АТО;
  • формування ініціативної групи з числа бійців АТО, яка допоможе міському голові провести інвентаризацію житлового фонду міста;
  • проведення подібних зустрічей з владою раз на місяць.

Слід відзначити, що початок діалогу покладено, зароджується алгоритм вирішення проблем, які зараз постають перед бійцями АТО, що повертаються зі Сходу України! Наступна зустріч відбудеться 15 липня 2016 року о 16.00 у великій залі виконавчого комітету Жовтоводської міської ради.

Детальніше про права і пільги для учасників АТО та членів їх сімей – підстави та порядок отримання, рекомендації, довідкову інформацію – можна дізнатися за посиланням.

Докупент PDF

IMG_7435

IMG_7401

IMG_7429

IMG_7433