Завантажити Генеральний план міста

ПОВІДОМЛЕННЯ

про  початок розгляду та врахування пропозицій громадськості

до проекту генерального плану м. Жовті Води

 

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (ст.21), Постанови КМУ  від 25.05.2011р. №555 «Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної  документації на місцевому рівні», пропонується для громадського обговорення проект генерального плану м. Жовті Води.

Інформаційна довідка.

З 1951 року місто Жовті Води забудовувалося  за проектами забудови та детального планування окремих житлових кварталів. В 1964 році затверджений перший генплан міста терміном до 1980 року. В 1979 році розроблений другий генеральний план, який передбачав інтенсивну забудову південного та західного напрямку міста і був розрахований на чисельність населення від 85,0 тис.чол. до 130,0 тис.чол.  Цей генеральний план не був  затверджений Жовтоводською міською радою з причини деяких не з’ясованих, не уточнених питань. В 2006 році, з незначними елементами коригування західної частини міста,  він був затверджений рішенням міської ради від 19.08.2006р.  № 62-5/V в якості основних положень перехідного періоду і основним містобудівним документом до розроблення нового генерального плану міста Жовті Води.

На сьогодні генеральний план  міста вичерпав розрахунковий термін і за своєю актуальністю не відповідає сучасним соціально-економічним вимогам, ринковим процесам та перспективам розвитку міста Жовті Води.

Мета.

Метою нового генерального плану  є комплексний містобудівний розвиток міста Жовті Води, а саме:

 • регулювання забудови міста Жовті Води, обґрунтування майбутніх потреб та визначення переважних напрямів використання територій;
 • урахування державних, громадських і приватних інтересів під час планування, забудови та іншого використання територій;
 • обґрунтування розподілу земель для містобудівних потреб за цільовим призначенням;
 • визначення і раціональне розташування територій житлової та громадської забудови, промислових, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших територій і об’єктів;
 • забезпечення доступності генерального плану міста шляхом його розміщення на веб-сайті міської ради;
 • набуття підстави для правового оформлення  меж міста.

Склад містобудівної документації.

До складу проекту генерального плану входять пояснювальна  записка та  графічні матеріали:

 • схема розташування населеного пункту в системі розселення;
 • план існуючого використання території;
 • схема існуючих планувальних обмежень;
 • модель перспективного розвитку населеного пункту;
 • генеральний план (основне креслення);
 • схема проектних планувальних обмежень;
 • схема вулично – дорожньої мережі, міського та зовнішнього транспорту;
 • схема інженерного обладнання території (електропостачання, телефонний зв’язок, та проводове мовлення);
 • схема інженерного обладнання території (каналізація);
 • схема інженерного обладнання території (теплопостачання та газопостачання);
 • схема інженерної підготовки та захисту території;
 • графічні та текстові матеріали розділу «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони» на мирний час та особливий період;
 • довідкові матеріали.

Основні техніко-економічні показники генерального плану.

Жовті Води – місто обласного значення, розташоване на межі Дніпропетровської та Кіровоградської областей, на відстані 136 км на захід від обласного центру – Дніпропетровська та 71 км на північ від Кривого Рогу. Жовті Води є центром однойменної міської ради, до складу якого входить село Суха Балка.

 Чисельність  наявного населення на 01.01.2014р. становила 47,3 тис.осіб, постійного – 50,3 тис.осіб, територія міста складає 3325,00 га.  Чисельність населення с. Суха Балка  0,7 тис.осіб (постійного – 0,8 тис.осіб). Проект розроблений на розрахунковий етап до 01.01.2035 року.

Житловий фонд м. Жовті Води на 01.01.2014р. становив 1171,0 тис. кв.м загальної площі, у т.ч.: багатоквартирний – 992,8 тис. кв.м (84,8%), садибного типу – 175,2 тис. кв.м (15,2%). Середня житлова забезпеченість – 23,3 кв.м/чол., що вище за відповідний середній показник по міських поселеннях України, який дорівнює 22,1 кв.м/чол.

Господарський комплекс Жовтих Вод представлений промисловістю, будівництвом, складським господарством, науково-дослідними та проектними організаціями, транспортом, зв’язком та сферою обслуговування, де зайнято 17.1 тис. чол.

Об’єктом планувальної організації території виступає і територія спільних інтересів суміжних територіальних громад (зона впливу міста), що формується навколо м. Жовті Води, до якої входять Жовтянська, Богдано-Надеждівська, Івашинівська, Мар`янівська, Саврівська та Грушеватська сільські ради П`ятихатського району Дніпропетровської області  і Зеленська, Петрівська, Ганівська сільські ради Петрівського району Кіровоградської області. На територіях вищезазначених сільрад знаходяться інженерні комунікації, колективні сади, складські та комунальні об’єкти, тощо. Безпосередньо в зоні впливу м. Жовті Води  не проходять траси міжнародних  транспортних коридорів, проте на південь від міста, в районі населених пунктів Володимирівка, Запорожець,  Балкове містобудівною документацією вищого рівня передбачається  траса перспективного автомобільного  міжнародного транспортного коридору Європа – Азія (Косине – Ізварине).

Зміст містобудівної документації.

            За прогнозними розрахунками до 2034 року  у місті зменшується кількість населення працездатного віку з 31,9 тис.осіб до 28,7 тис.осіб (трудові ресурси). Прогнозується і зміна структури зайнятості населення у господарському комплексі міста в бік збільшення  зайнятості у сферах транспорту, складського господарства, фінансової і страхової діяльності, спорту, розваг та відпочинку. Кількість зайнятих у сфері оптової та роздрібної торгової зменшується.

Нове житлове будівництво визначене в обсязі 285,0 тис.кв.м, в т.ч. багатоквартирне – 108,0 тис.кв.м (37,9%), садибне – 177,0 тис. кв.м (62,1%). Багатоквартирна забудова формується з комерційного та соціального житла. Розміщення житлового будівництва намічається на вільних від забудови територіях, розташованих в межах міста та землях П`ятихатського району, запропонованих до включення у проектні межі м. Жовті Води. Для багатоквартирного будівництва пропонується – ділянка №1: квартал, обмежений вул. М.Грушевського (М.Будьонного), пров. Запорізький, вул. Кропоткіна, вул. Ярослава Мудрого (Дзержинського);  ділянка №2: квартал, обмежений вул. М.Грушевського, Ярослава Мудрого та Маяковського; ділянка №3: квартал, обмежений вул. М.Грушевського, Маяковського та пров. Стовби.  Для садибного будівництва передбачається – ділянка №1: квартал, обмежений вул. Кропоткіна, пров. Мирним, Молодіжним та Стовби;  ділянка №2: територія, обмежена вул. Будівельників, Щаслива (Пролетарська), В.Жуковського та Маяковського; ділянка №3:  вул. Потапова; ділянка №4: вул. Ярова, Калинова, Жовторічанська;   ділянка №5: вул. Мічуріна.

Відповідно до очікуваної на 01.01.2035р. вікової структури населення планується будівництво дитячої дошкільної установи на 120 місць, навчально-виховного комплексу на 140 місць. В приміщеннях ліквідованої СШ №1 пропонується створення будинку розвитку дитини, обслуговування дітей в якому буде здійснюватися за напрямками: виховний – студії за інтересами; оздоровчий – консультації логопеда, інших лікарів,  консультації материнства; виставка – продаж лікувального та спортивного одягу, тощо.

В сфері охорони здоров’я пропонується нова установа – амбулаторія загальної практики сімейної медицини на 50 відвідувань за зміну. На вул. М.Грушевського пропонується будівництво торгово-розважального комплексу (заклади торгівлі, громадського харчування, кінозал, клубні приміщення, боулінг, дитячі атракціони, тощо).

Для своєчасного реагування на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру, забезпечення нормативного радіусу обслуговування передбачається будівництво 3 пожежних депо по 3 машини: на вул. Будівельників, в с. Суха Балка, в комунальній зоні.

В проекті генплану розрахована потреба в території кладовища, яке складе на розрахунковий етап 11,8 га. Враховуючи вільну ділянку 2,7 га в районі Кулинівського кладовища, передбачене влаштування нового кладовища площею 10 га на вул. Поштова (колишнє летовище).

Впродовж розрахункового етапу до проектних меж міста пропонується включення с. Суха Балка (40,0 га) та земель П `ятихатського району (310,0 га), в більшості територій садівничих товариств.

Генеральним планом передбачається впорядкування забудови та реорганізація виробничо-комунальних зон за рахунок розміщення технопарку та сміттє-сортувального підприємства. Території підприємств, які припинили свою діяльність, залишаються резервом для нарощування виробничого потенціалу міста.

В сфері внутрішнього міського транспорту пропонується оптимізація  мережі маршрутів масового пасажирського транспорту з метою забезпечення  нормативного радіусу пішохідної доступності.

В зв’язку з тим, що за розрахунками мережа АЗС  недостатньо розвинена, до 3-х існуючих АЗС пропонується  додати ще 3 таких об’єкти.

Передбачається вдосконалення існуючої магістральної мережі та її подальший розвиток. Пропонуються до реконструкції в якості магістральних:

 • вул. М.Грушевського, Залізнична, Заводська, Під`їздна, Козакова з проїзною частиною 15м, в червоних лініях – 50м;
 • вулиці І.Богуна, Першотравнева, Володимира Великого (Червоноармійська), Черняхівського, Лісова, Потапова, Партизанська з проїзною частиною 8м, в червоних лініях – 20м;
 • вул. Поштова, пров. Веселий з проїзною частиною 8м, в червоних лініях – 20-25м;
 • вул. Кропоткіна, 8-го Березня, Козацької Слави (50-річчя комсомолу) з проїзними частинами 12,0м, 10,5м, 15,0м відповідно, в червоних лініях – 25,0-30,0-35,0м;
 • нова ділянка магістральної дороги від пров. Веселий – вул. Потапова з проїзною частиною 8м, в червоних лініях – 20м;
 • нова ділянка магістральної дороги від вул. М.Грушевського – вул. Гагаріна з проїзною частиною 15м, в червоних лініях – 50м.

Для зменшення перепробігів автотранспорту та створення зв’язку з обслуговування нових проектних ділянок забудови передбачається будівництво перемички від вул. Партизанська – пров. Веселого  через  р. Жовта до вул. Потапова з будівництвом на ділянці переходу через річку автомобільного мосту з проїзною частиною 8,0м та пішохідними тротуарами. Зв’яже дві  розділені між собою річкою Жовта  частини міста ділянка проектної автодороги по південній межі міста від вул. М.Грушевського до вул. Потапова з продовженням вулиці Гагаріна в південному напрямку. Для забезпечення під’їзду вантажного автотранспорту до промислових підприємств в південній частині  міста передбачається  будівництво вантажної дороги (без підключення до вул. Гагаріна).

Інженерне обладнання міста (водопостачання, каналізація, електро-, газо-, теплопостачання, мережі зв’язку) враховані на підставі перспективних планів розвитку відповідних підприємств. Зважаючи на умови формування поверхневих стоків,  розчленованість рельєфу міста пропонується будівництво окремих, незалежних одна від одної систем дощової каналізації. Кожна система повинна мати очисні споруди перед скидом стоків у водостоки. Дощова каналізація проектується як закритого, так і відкритого типу (в лотках). Загальна протяжність мереж дощової каналізації 43,0 км та 5 об’єктів очисних споруд.

Генеральним планом передбачаються заходи зі зниження рівня грунтових вод, впорядкування водних об’єктів, протизсувні та рекультиваційні заходи, а також пропозиції щодо охорони навколишнього середовища.

Відомості  про замовника та розробника проекту, підстави для його розроблення.

Підставою для розроблення генерального плану міста стало  рішення Жовтоводської міської ради від 29.12.2010р. №71-4/VІ про затвердження Програми раціонального використання території та комплексного містобудівного розвитку м. Жовті Води на 2011-2015 роки, якою  передбачене  коригування генерального плану міста в повному обсязі, та   від 29.01.2014р. № 1533-43/VI  про надання дозволу на коригування генерального плану міста Жовті Води. Замовником проекту є виконавчий комітет Жовтоводської міської ради, виконавцем –  державне підприємство Український державний науково – дослідний інститут проектування  міст «Діпромісто» ім. Ю.М.Білоконя (м. Київ).

Місце і строки ознайомлення  з проектом генерального плану.

З проектом генерального плану можна ознайомитися  у відділі містобудування та архітектури виконавчого комітету  на бульварі Свободи (вул. Петровського), 33, каб. 334  у робочий час. Графічні та текстові матеріали розміщені також на офіційному веб-сайті Жовтоводської  міської ради  Zhovtivody.dp.ua, веб-сайті газети «Жовтоводські Вісті» zhvisti.com.  Ознайомлення з проектом генерального плану триватиме до його затвердження.

Відповідальні особи за розгляд пропозицій.

Відповідальними особами органу місцевого самоврядування за організацію розгляду пропозицій до проекту генерального плану м. Жовті Води  є  секретар  Жовтоводської міської ради Гончар В.Ф., начальник відділу  містобудування та архітектури, головний архітектор Полякова Л.П., головний спеціаліст відділу з питань діловодства, контролю та роботи зі зверненнями громадян Хачатрян С.А. Пропозиції подаються у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил. Пропозиції подаються до виконавчого комітету: в каб. №111 (канцелярія), на електронну пошту info@gvvyk.dp.ua, реєструються, розглядаються замовником і розробником проекту в місячний строк та порядку, передбаченому законодавством. Заявнику надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова. Довідки за телефоном 5 30 20, Хачатрян С.А.

Строк подання та завершення розгляду пропозицій.

Розгляд  пропозицій триватиме з дати оприлюднення даного  повідомлення до 01.03.2016р.

Виконавчий комітет

11.04.2016р.