Жовтоводський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує

Напередодні початку шкільних занять у Жовтоводському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – ЦСССДМ) були проведені соціальні акції, спрямовані на підтримку сімей із дітьми.

У рамках виконання заходів міської програми «Розвиток сімейної та гендерної політики» напередодні 1 вересня було проведено соціальну акцію «Урок» – 40 маленьких школярів отримали канцелярські  товари: зошити, ручки, кольорові олівці, фарби та інше шкільне приладдя.

Із 31 серпня по 6 вересня на базі ЦСССДМ пройшла благодійна, соціально-економічна акція на підтримку соціально незахищенних категорій населення, а саме: сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах (багатодітні та малозабезпечені, особи та діти з внутрішньо переміщених сімей, особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування).

ЦСССДМ висловлює велику вдячність жовтоводській Українській православній церкві Київського патріархату «Різдва Іоана Хрестителя», ПП «Європа+» та БФ «Право на захист», які надали гуманітарну допомогу. 75 мешканців міста (дорослі та діти) мали можливість підібрати необхідні речі (взуття, одяг, іграшки). Кожна родина отримала купон на знижку від магазину «Європа+». 

 

********************************************************************************************

Спеціалісти Жовтовдського міського ЦСССДМ прийняли участь у тренінгу «Основні принципи надання психосоціальної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій та криз» Тренінг був організований громадською організацією «Регіональне Об’єднання Молоді» та проведений за фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen (Berlin) з використанням ресурсів Міністерства Іноземних Справ Німеччини у рамках проекту «Подолання кризи та розбудова України – Час діяти!» Учасники отримали інформацію та рекомендації щодо мобілізації громади,розробки груп самодопомоги та поширення інформації,забезпечення психосоціальних потреб дітей в умовах надзвичайних ситуацій; ознайомилися з новим підходом «Резіліанс» в роботі з надання психосоціальної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій та криз. Всі присутні мали змогу отримати практичні навики психологічного відновлення людей , що постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході.

********************************************************************************************

Практичні навики ефективного спілкування, управління власними емоціями в конфліктних і стресових ситуаціях – спеціалісти Жовтоводського міського ЦСССДМ взяли участь у тренінгу «Успішний діалог».  

Спеціалісти Жовтоводського міського ЦСССДМ взяли участь у тренінгу «Успішний діалог», який був організований та проведений фондом «Профессиональное розвитие» (м.Кривий Ріг). Тренером виступив фасилітатор діалогів, член Національної асоціації Медіаторів України – Олександр Матковський. Усі присутні отримали практичні навики ефективного спілкування, навчилися управляти власними емоціями в конфліктній та стресовій ситуації, дізналися як можна вирішувати питання за допомогою інструментів «Стратегії переконання в діалозі».

********************************************************************************************

Соціальна підтримка, захист прав і представлення законних інтересів внутрішньо переміщенних осіб – Жовтоводський міський ЦСССДМ і БФ «Право на захист» продовжують надавати правові консультації та роз’яснення переселенцям.

У рамках реалізації проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», із метою здійснення соціальної підтримки та захисту прав і представлення законних інтересів внутрішньо переміщених осіб, на базі Жовтоводського міського ЦСССДМ було організовано і проведено інформаційну сесію для переселенців.
До проведення даного заходу було залучено спеціалістів БФ «Право на захист» та голову ГО «Нове Життя».
Спеціалісти БФ «Право на захист» надали роз’яснення з питань чинного законодавства, які хвилюють переміщених осіб та кваліфіковані консультації, як загального так і індивідуального характеру.
Так, присутні отримали відповіді на питання:
– щодо оформлення субсидій під час проживання у гуртожитку;
– про порядок реєстрації та отримання адресної допомоги ВПО;
– призначення соціальних допомог та поновлення пенсійних виплат особам з обмеженою працездатністю;
– оскарження дії державного виконавця.

********************************************************************************************

Допомога сім’ям, які опинилися в складних життєвих умовах, – при виконкомі на чолі із міським головою Володимиром Абрамовим діє комісія з питань взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Із метою забезпечення дієвих механізмів соціальної підтримки сімей з дітьми, попередження сімейного неблагополуччя, реалізації прав дітей зростати у сприятливому сімейному середовищі, організації своєчасної адресної допомоги та соціальної підтримки сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах, на виконання Законів України «Про охорону дитинства», «Про соціальні послуги», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», керуючись Порядком взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинились в складних життєвих умовах, при виконавчому комітеті Жовтоводської міської ради під керівництвом міського голови Абрамова В.В. діє комісія з питань взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. У серпні поточного року відбулося чергове засідання комісії. До роботи з членами сімей залучаються спеціалісти ЦСССДМ, відділу освіти, служби у справах дітей, ВССМФКС, ДЗ «СМСЧ-9», УПСЗН, Жовтоводського відділення поліції, інших установ та організацій міста.

Із метою організації своєчасної адресної допомоги та соціальної підтримки сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах, до роботи залучаються представники громадських організацій міста: ГО «Нове життя Жовті Води, ГО «Українська Софія».

На засіданні комісії розглядалися питання щодо сімей та осіб, які опинились у складних життєвих обставинах, з метою вирішення питань ухилення від виконання батьківських обов’язків по відношенню до малолітніх дітей; підвищення виховного потенціалу батьків; вирішення житлово-побутових та соціально-економічних проблем; проходження медичного огляду та лікування дітей; захисту прав дітей в опікунських та багатодітних родинах, у родинах внутрішньо переміщених осіб; питання щодо надання допомоги родинам з особливими потребами; оформлення державної соціальної допомоги; залучення до відвідування дошкільних навчальних закладів.

********************************************************************************************

Уроки безпеки для дітей, можливі наслідки безвідповідальної поведінки – спеціалісти ЦСССДМ провели ігровий захід для дітлахів, які відпочивали в оздоровчому таборі «Сузір’я».

Із метою профілактики негативних явищ серед дітей на базі дитячого оздоровчого закладу з денним перебуванням «Сузір’я» Жовтоводський міський ЦСССДМ організував і провів профілактичну соціальну роботу з дітьми, які відпочивають в таборі.

Спеціалісти ЦСССДМ разом із вихователями табору провели уроки безпеки для дітей з елементами гри «Безпечна прогулянка», «Правила поведінки біля водойм», «Безпечне дозвілля» та «Дорога не пробачає неуважності», де в ігровій формі, на конкретних життєвих ситуаціях, показали, які можуть бути негативні наслідки безвідповідальної поведінки.

Вихованці табору із задоволенням інсценізували ситуації «Так не можна робити!», створили комікси щодо тематики Дня безпеки дитини, брали активну участь у грі «Дозволено – недозволено».

Заходи показали, що діти володіють знаннями з правил безпеки в різних життєвих ситуаціях і розуміють необхідність їх дотримання.

У рамках проведених заходів було розповсюджено листівки, буклети та плакатів на зазначену тематику. Заходи стали корисними та пізнавальними для всіх учасників.

********************************************************************************************

«Безпечна прогулянка» – під такою назвою в оздоровчому таборі «Дивосвіт» пройшов ігровий захід, організований ЦСССДМ.

Літо для дітей – найприємніша пора року, коли є багато вільного часу для розваг, відпочинку, спілкування з друзями. Діти нашого міста влітку проводять свій вільний час у дитячих пришкільних таборах, але ми, дорослі, маємо подбати про їхню безпеку.

Із метою профілактики негативних явищ серед дітей, на базі дитячого оздоровчого закладу з денним перебуванням «Дивосвіт» Жовтоводський міський ЦСССДМ організував і провів разом зі студентами-практикантами ІП «Стратегія» профілактичну соціальну роботу з дітьми, які відпочивають у таборі.

Майбутні соціальні працівники разом із фахівцем центру провели заняття для дітей з елементами гри «Безпечна прогулянка», де в ігровій формі, на конкретних життєвих ситуаціях, показали, які можуть бути негативні наслідки безвідповідальної поведінки на прогулянці.

Дорослі звернулись до дітей із проханням проаналізувати ситуації кожного можливого небезпечного випадку та знайти правильні шляхи виходу й вирішення можливої проблеми.

Заняття показало, що діти володіють знаннями з правил безпеки на прогулянці та розуміють необхідність їх дотримання, але не завжди це роблять.

У рамках проведених заходів було розповсюджено листівки, буклети та плакати на зазначену тематику. Заходи стали корисними та пізнавальними для всіх учасників.

********************************************************************************************

Спеціалісти Жовтоводського міського ЦСССДМ взяли участь у дводенному семінарі для представників державних установ за темою: «Проблеми соціально-правового характеру, що виникають у внутрішньо переміщених осіб на новому місці проживанні». Даний захід був організований та проведений БО «Всеукраїнський благодійних фонд «ГОРЕНІЄ»» в рамках реалізації проекту «Комплексна підтримка ВПО, які проживають на території Дніпропетровської області», в межах імплементації гранту, наданого Проектом Ради Європи. Під час семінару присутні отримали інформацію та практичні поради стосовно отримання соціальних стипендій ВПО; спадку ВПО; виготовлення дублікату документу; закриття ФОП ВПО; здійснення пенсійних виплат; отримання допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів; та інше.

Усі присутні на семінарі – спеціалісти державних установ – мали змогу отримати відповіді на питання правового характеру, які стосуються ВПО, а також обмінялися досвідом вирішення питань, які виникають у ВПО безпосередньо в громадах.

********************************************************************************************

Керуючись Законом України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», на виконання заходів міської програми «Розвиток сімейної та гендерної політики» на 2017 рік, у рамках реалізації проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», з метою здійснення соціальної підтримки та захисту прав і представлення законних інтересів внутрішньо переміщених осіб, 23 травня поточного року на базі Жовтоводського міського ЦСССДМ було організовано та проведено правороз’яснювальний семінар для переселенців.

Учасники семінару – внутрішньо переміщені особи – в кількості 12 осіб, мали змогу отримати кваліфіковану правову допомогу  як загального, так і індивідуального характеру.

Головною метою семінару було надання юридичної допомоги внутрішньо переміщеним особам, посилення потенціалу державних органів і громадського сектора, підвищення знань нормативної бази внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у м.Жовті Води.

До проведення семінару були залучені представники Дніпропетровського БФ «Право на захист» та голова ГО «Нове Життя Жовті Води».

Під час семінару учасники були проінформовані щодо діяльності фонду та отримали роз’яснення з питань чинного законодавства, які стосуються захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

Так, присутні отримали відповіді на питання:

  • щодо оформлення субсидій на орендоване житло;
  • стосовно своєчасного призначення соціальних допомог та поновлення  пенсійних виплат;
  • про порядок реєстрації та отримання адресної допомоги ВПО.

Учасники семінару отримали індивідуальні консультації юрисконсульта БФ «Право на захист» та обговорили можливість зв’язку із представниками БФ «Право на захист» у разі виникнення потреби.

********************************************************************************************

На виконання Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про соціальні послуги», соціального наказу Мінсім’ямолодьспорту, Міністерства охорони здоров’я України від 24.07.2007 року №2643/420 «Про затвердження Порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із закладами охорони здоров’я щодо профілактики раннього сирітства», наказу Мінсім’ямолодьспорту від 29.11.2010 року №61 «Про затвердження Інструкції щодо здійснення центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді соціальної роботи з метою профілактики раннього соціального сирітства у пологовому стаціонарі» та згідно плану роботи Жовтоводського міського ЦСССДМ на травень 2017 року, 17 травня поточного року на  базі Жіночої консультації СМСЧ-9 було проведено семінар.

До участі у заході залучено старшу медичну сестру Жіночої консультації Березу Н.Є.

На семінарі були присутні 10 вагітних жінок, з якими профільні спеціалісти провели консультації стосовно профілактики раннього соціального сирітства, надано інформацію з питань чинного законодавства. Запрошені отримали відповіді на питання щодо особливостей догляду за новонародженими, видами вигодовування.